Jak si užít s dětmi plzeňské Slavnosti svobody?

Plzeňské slavnosti svobody pro děti

První květnový víkend, od pátku 3. do neděle 6. května, si bude Plzeň připomínat osvobození města americkou armádou. Město bude v obklopení historických vozidel, tanků, jeepů a připraven je bohatý doprovodný program.

Pokud se chystáte na Slavnosti svobody vyrazit i s dětmi, rozhodně si nenechte ujít interaktivní rodinnou soutěž z Dunkirku do Plzně, která bude probíhat v sobotu 4. května od 10 do 17 hodin. Trasa, která povede z kempu za OC Plzeň Plaza podél nábřeží řeky Mže přes Roosveltův most až na náměstí Republiky, připomene příběh Československé samostatné obrněné brigády, jež se účastnila bojů o přístavy u kanálu La Manche. Účastníci hry budou muset prokázat nejen vědomostní, ale i fyzické dovednosti, podstoupí základní výcvik, rychle a bezpečně se vylodí, splní vojenskou misi a zdolají dlouhou cestu domů. Hra je vhodná pro děti od 3 do 15 let.

V neděli od 11 do 12:30 pak budete mít jedinečnou možnost zažít Convoy of Liberty – přehlídku vojenských historických vozidel na Klatovské třídě s přeletem historických a moderních letounů. 

Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program, nově otevřené muzeum Patton Memorial Pilsen v KD Peklo (Pobřežní 10), vojenské kempy po celém městě, vystoupení dětských folklorních souborů Mladinka, Ondrášek nebo Jiskra a mnoho dalšího. 

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout