Festivalový průvodce Živou ulicí pro nejmenší

Živá ulice v Plzni pro děti

Několik prázdninových víkendů v srpnu je ještě před námi a proto můžete zvesela plánovat rodinné výlety s dětmi. Pokud se vám nechce jen ležet u vody a chcete s dětmi zažít kulturnější a akčnější program ve městě, máme pro vás skvělý tip. Od 9. až do 18. srpna se centrum města Plzně na několik dní promění v rušnou „Živou ulici“, při které si s dětmi skvěle vychutnáte letní atmosféru. Pro děti jsou připravena zejména odpolední divadelní představení v Prolucepod širým nebem. Vstup je na všechna představení zdarma.

 • SOBOTA 10. 8. od 16h v Proluce

Zvířátka a loupežníci

Královéhradecké duo matky s dcerou Divadlo U staré herečky vám zahraje klasickou pohádku Zvířátka a loupežníci na motivy pohádky bratří Grimmů Brémští muzikanti. Zvířátka, která se jednoho dne rozhodla vydat se do světa a živit se zpěvem, na své cestě zažívají mnohá dobrodružství.

 • NEDĚLE 11. 8. od 16h v Proluce

Ošklivé káčátko

Inscenace v podání Divadla U staré herečky představí příběh Ošklivé káčátko na motivy klasického příběhu o malém ptáčeti, které se musí od narození vypořádávat s tím, že vypadá jinak než ostatní. Nebohé ptáče je proto terčem posměšků a opovržení. Podaří se mu překonat všechna příkoří?

 • PONDĚLÍ 12. 8. od 16h v Proluce

Zimní pohádka

Pouliční Divadlo 100 opic se představí autorskou Zimní pohádkou, která pojednává o přátelství svérázného sněhuláka a štěněte Alíka - pejska, kterého vyhnali z domu. Tito dva hrdinové se dostanou do víru dobrodružství a nečekaných zvratů, v nichž musí prokázat odvahu a vtip.

 • PONDĚLÍ 12. 8. a ÚTERY 13. 8., od 15 do 19h v Proluce

Loutkoviště

Loutkoviště neboli loutkové interaktivní hřiště bude připraveno pro děti v Proluce v pondělí a úterý od 15 do 19 hodin. Děti si zde mohou vyzkoušet několik originálních samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s výměnnými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru

 • ÚTERÝ 13. 8. a STŘEDA  14. 8. od 15h v Šafaříkových sadech

Babylon na plotně aneb foodfestival národnostních menšin 

Pokud se s dětmi vypravíte do města v úterý nebo ve středu odpoledne, určitě v rámci pouličního festivalu Živá ulice rádi ochutnáte netradiční pelmel jídel různých národů doprovázené tanečními vystoupeními, módními přehlídkami, čtením pohádek pro děti a dalšími aktivitami.

 • ÚTERÝ 13. 8. od 16h v Proluce

Štastný kovboj

Štastný kovboj v podání divadla TOY MACHINE je loutkovým představením pro děti i dospělé, které vás potěší příběhem na motivy a počest poctivých kovbojů, Indiánů, šerifů a dalších jiných osadníků nebo obyvatel divokého západu.

 • ÚTERÝ 13. 8. a STŘEDA  14. 8. od 17h v Proluce

Dílna s TOY MACHINE

V úterý a ve středu od 17 hodin v Proluce se mohou děti zapojit do výtvarné dílny, která podporuje rozvoj motoriky, kreativity, manuální zručnosti i dětské fantazie. Dílna Toymachine zaměřuje pozornost na recyklaci všemožných materiálů a již nepotřebných věcí. Základem loutky nebo postavičky je většinou větvička či klacek, který je již v nějakém zajímavém tvaru, a může inspirovat při rozhodování co vytvořit. Vyrobené loutky si děti mohou odnést domů.

 • STŘEDA 14. 8. od 16h v Proluce

Cirkusárium

Loutkové představení Cirkusárium v podání divadla TOY MACHINE je vytvořené na počest kočovných loutkářů, kteří se se svými pimprlaty vydávali. do dalekých dálek Tvořili si trikové loutky, které dokázaly svými pohyby a kejkly udivovat nejedno publikum. Podobné trikové principy budete moci vidět v tomto cirkusovém představení.

 • PÁTEK 16. 8. od 16h v Proluce  

O princi z knížky

Pohádku pro děti O princi z knížky uvede Dřevěné divadlo v podání jednoho herce, absolventa DAMU Jana Hrubce. Pohádka je tak trošku vyprávěná, trochu hraná loutkami i trochu kouzelná.

 • SOBOTA 17. 8. od 16h v Proluce

Duhový princ

Duhový princ je autorskou pohádkou loutkáře Jana Kindla z Divadla Lo. Pohádka vypráví o tom, jak duhový princ leží v hluboké díře, skučí tam jako nějaké zvíře, jenom žebřík mu pomůže ven.

 • NEDĚLE 18. 8. od 16h v Proluce 

Drak Mrak

Z repertoáru dílny Divadla Lo je také loutková pohádka Drak Mrak. Je to pohádka o drakovi, který si chtěl vzít za ženu princeznu, ale přepočítal se. Přijďte se podívat na milé představení kde kouzla, čáry a písničky jsou po všechny.

Živá ulice v Plzni pro děti

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout