Druhý červnový víkend láká na Historický víkend a folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival CIOFF přiveze do Plzně folklor, tance, kroje i písně.

Plánujete rodinný výlet do Plzně za památkami a zážitky? Vyberte si druhý víkend v červnu a nebudete litovat. Od 8. do 10. června se uskuteční Historický víkend s bohatým programem pro děti. Ten samý víkend se navíc v Plzni koná Mezinárodní folklorní festival CIOFF, který přiveze do Plzně folklor, tance, kroje, písně a to z Česka i zahraničí.     

Zpátky do minulosti

Jak to v Plzni asi vypadalo v dobách více či méně minulých, zažijete během Historického víkendu celkem na čtyřech místech. Na náměstí Republiky vyrostou dvě pódia, na kterých se bude střídat tematický historický program s dobovou hudbou a tancem. Sobotní večer bude patřit strašidlům, se kterými se můžete ve 21:15 hodin vydat na tradiční noční průvod. Na severní straně náměstí u kašny zlatého anděla najdete dobové tržiště a kolotoč. Na oblíbenou Pohádkovou cestu se můžete vydat v sobotu i v neděli.

Během všech tří dnů si děti užijí interaktivní dětskou scénu v Proluce v Křižíkových sadech. S úžasem zde můžete sledovat povedené kousky kejklířů a akrobatů z celého světa, které si můžete i vyzkoušet. Zahrát si můžete kuličky, uvidíte mnoho pohádek a k tomu všemu bude hrát Lázeňský orchestřík.

V Mlýnské strouze se přenesete do doby husitské a poznáte, jak se v té době žilo. Zkusit si zde můžete husitský výcvik, oblékání do brnění, středověký tanec nebo šerm. 

Barevná podívaná

Pastvu pro oči i uši nabídne všem generacím Folklorní festival CIOFF, který do Plzně přiváží prvotřídní české i zahraniční folklorní soubory. Hlavní scénou je prostor U Branky ve Smetanových sadech, kde bude v pátek v 18 hodin festival zahájen. Od pátku do neděle se zde představí soubory z Plzně, ale i ze Slovenska, Bulharska, Španělska nebo Indie. V sobotu od 14 hodin si nenechte ujít krojovaný průvod historickým centrem města, který začne v Šafaříkových sadech.

Od pátku do neděle se během festivalu můžete vydat na staročeský jarmark a něco malého zakousnete U Branky, kde bude připraveno občerstvení s posezením. V programu ani letos nechybí taneční workshopy.

A jestli nevíte, pro kterou z akcí se rozhodnout, nezoufejte. Součástí programu Historického víkendu na náměstí Republiky jsou i některá folklorní vystoupení. Stihnete tak obojí!

 

 

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout