Co v Plzni podniknout o pololetních prázdninách?

Náměstí Republiky Plzeň děti

Dospělí si říkají, že to snad není možné, že už je pololetí. Mnozí školáci to vidí spíš naopak. Pokud byste chtěli udělat o pololetních prázdninách radost svým ratolestem, vydejte se společně někam za zábavou. Poradíme vám místa, kde se v Plzni zabaví celá rodina.

  • Výstava GÓÓÓL v DEPO2015

V DEPO2015 se nedávno otevřela nová výstava GÓÓÓL, na které se vyřádí děti i rodiče. Můžete tu společně otestovat vlastní fotbalové dovednosti, seznámit se předními českými hráči všech dob i nakouknout do miniexpozice úspěchů a cenných exponátů z historie plzeňské Viktorky. Otevřeno je ve všední dny odpoledne a o víkendu od 10 do 18 hodin. V kavárně v depu si můžete dát něco dobrého na zub.

  • Muzeum dvoutaktů v Lobzích

Tohle zatím poměrně málo známé Muzeum v Lobzích vás bude bavit. V expozici je k vidění celá řada historických vozidel, především trabantů. Určitě vás zaujme, na kolik různých způsobů byly za socialismu trabanty upravovány. Obdivovat tu můžete například trabant kabriolet, trabant upravený na kempování či vojenskou verzi určenou pro východoněmeckou pohraniční stráž. Na prohlídku se můžete vydat v pátek 31. ledna od 15:30 hodin. Všichni, kdo předloží vysvědčení se samými jedničkami, mají vstup zdarma. Na nedalekém Rolnickém náměstí doporučujeme svačinku v nově otevřené kavárně Dvě buchty.

  • Svět středověkých her v Západočeském muzeu

Od pátku 31. ledna je v Plzni k vidění další zajímavá výstava, u které se s dětmi zabavíte klidně na celé odpoledne. Západočeské mužem přivezlo Plzně z Jihlavy výstavu Svět středověkých her. Sami si vyzkoušíte, jak se lidé bavily ve středověku. Na výstavě je k vidění také celá řada zajímavých středověkých exponátů jako třeba dobové hračky, míče a další předměty určená k trávení volného času. Výstava je k vidění v hlavní budově západočeského muzea každý den kromě pondělí.

  • Techmánia

Stovky interaktivních exponátů, 3D Planetárium a hlavně celodenní zábava pro všechny bez rozdílu věku, na to vše láká plzeňské science centrum Techmania. Najdete ji v bývalých továrních halách plzeňské škodovky.  V tematických expozicích zjistíte, čím vším inženýři vylepšují náš život nebo co se skrývá pod vodní hladinou. Řadu pokusů si můžete sami vyzkoušet. V expozici Malá věda si na své přijdou i menší děti. A pokud vás už mudrování a zkoumání přestane bavit, můžete si vybrat z pestré nabídky filmů v místním kině a na chvilku si odpočinout.

  • Plzeňská zoo

V plzeňské zoo se od začátku roku narodila celá řada mláďátek. Na roztomilé šimpanzátko si veřejnost musí ještě chvilku počkat, ale na statku Lüftnerka jsou k vidění jehňátka nejrůznějších druhů. Pokud by se vám nechtělo na procházku zimní zoo, za zvířátky můžete vyrazit i v centru města. V Akva Teře na Palackého náměstí je také na co se koukat. K vidění jsou tu želvy, ještěři, rybičky, pavouci i žáby. Nechybí ani pravidelná komentovaná krmení. 

  • Muzeum loutek

Za historií loutek, kočovnými divadélky i Spejblem a Hurvínkem se můžete vypravit do Muzea loutek přímo na náměstí Republiky. Nečekají vás jen exponáty schované za sklem. Sami si tu můžete zahrát divadlo. Pro tatínky a dědečky s dětmi má muzeum připraven speciální program. A pokud byste měli doma přes prázdniny nemocného, můžete si loutkové divadélko zapůjčit i domů.

  • Volné bruslení

Přes prázdniny nabízí volné bruslení pouze zimní stadion na Košutce. Najdete se tu dvě haly, a tak se vždy v jedné bruslí s hokejkami a v druhé bez. Přes pololetní prázdniny je pro veřejnost otevřeno v pátek od 15:45 do 17:15, v sobotu a v neděli pak hned dvakrát denně, a to od 10 do 11:30 a od 15:00 do 16:30.

  • Do bazénu

Tobogán dlouhý 86 metrů, divoká řeka Orinoko, dětský koutek Karibik s vodními atrakcemi pro nejmenší, ale také relaxační bazény a vířivky a samozřejmě příležitost si pořádně zaplavat. To vše nabízí slovanský bazén nejen o pololetních prázdninách.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout