Chybí vám plán na jarní prázdniny? Zkuste příměstský tábor

Techmania Plzeň Příměstské Tábory 2019

Jarní prázdniny v Plzni letos připadají na týden od pondělí 25. 2. do pátku 1. 3. Přemýšlíte, jak své děti zabavit? Přinášíme Vám přehled příměstských táborů, které jsou skvělou alternativou pro rodiče, kteří musí chodit do práce a přitom nemají zajištěný program pro děti. Nabídka táborů je v Plzni velice pestrá, od sportu přes umění až po vědecké pokusy. Vybrali jsme pro vás některé z těch nejzajímavějších. Inspirujte se a dopřejte svým dětem týden nabitý zábavným programem.

  • ZOO Plzeň

Pro děti od 7 do 14 let nabízí ZOO Plzeň tábor s podtitulem S námi na jedné lodi. Prohlídky zoo, péče o zvířátka v zoo škole, soutěže, kvízy nebo soutěže, to na děti čeká každý den od 8:30 do 16 hodin.  

  • Výtvarno

Příměstský tábor ve výtvarné škole Výtvarno je určen pro děti od 6 do 15 let. Tématem tábora je malování, tvořivost, kreslení, poznávání, učení se  hrou a používání barev a tvarů. Malířské a kresebné techniky pomáhají rozvíjet fantazii dětí. Jednotlivé dny jsou tematicky rozděleny. Příchod dětí od 7:30 do 8:30, odchod 15 až 16 hodin.

  • Kouzlení s fyzikou v Radovánku

Jarní příměstský tábor na téma "I fyzika může být kouzelná" pořádá středisko volného času Radovánek v Plzni Bolevci. Děti se mohou těšit na soutěže, focení camerou obscurou, výrobu kartazyánky, čarování s vodou, stavění mostů, hraní deskových her, ohnivé tornádo, výrobu zmrzliny a další prima pokusy. Tábor je určen dětem od 7 do 15 let. Provozní doba tábora je každý den od 7:30 do 17 hodin.

  • Informační a vzdělávací centrum

Pro děti bez rozdílu věku připravilo také Informační a vzdělávací centrum na Slovanech příměstský tábor. Děti mohou navštěvovat centrum celý týden nebo pouze ve vybraných dnech. Náplní tábora bude výroba dekorací různými technikami, výroba krmítka pro ptáčky nebo sněžítka. Součástí celodenního programu budou i zábavné hry uvnitř centra a v případě pěkného počasí i v nedalekém parku na Mikulášském náměstí.  Provozní doba tábora je každý den od 7:30 do 16:30 hodin.

  • Sportovní příměstský tábor na univerzitě

Katedra tělesné výchovy a sportu při Západočeské univerzitě v Plzni pořádá příměstský tábor nejen pro děti zaměstnanců, ale i pro širší veřejnost. Tábor se koná každý den od 7:30 do 16 hodin. Součástí programu jsou sportovní pohybové hry, in-line bruslení v tělocvičně (podle počasí i venku), malování, modelování nebo nejrůznější stolní hry .  

  • Techmania Science Center

V Techmanii si mohou děti užít týden plný vědy, experimentů a spoustu zábavy, a to každý den od 8 do 16 hodin. Vybrat si můžete z následujících témat. Základna MARS1 Každé z dětí bude hrát vybranou postavu příběhu a dostane svoji roli v týmu, stane se například vědcem, pilotem, milionářem nebo akčním hrdinou. Hlavní úkoly jsou předem dané, avšak každé dítě má možnost své postavě přichystat plno originálních zážitků. Budou k tomu používat expozice, laboratoře, 3D Planetárium, projekce a mnoho dalšího. Program je vhodný pro děti od 7 do 15 let. Skalpel, prosím! Děti si vyzkouší, co obnáší povolání lékaře, jak se hledá správná léčba v chemických a biologických laboratořích. V průběhu celého tábora získají základní představu o tom, jak funguje lidské tělo, jeho imunita a jakým způsobem funguje lékařská věda. Program je vhodný pro děti od 7 do 12 let. Pohyb to je věda! Program příměstského tábora dětem ukáže, jak funguje lidské tělo, jak pracují svaly nebo co se děje v mozku při udržování rovnováhy. To vše si změří, prozkoumají a naučí se správně používat. Po celý týden si mohou děti testovat svoje tělo a zkoumat vše, co s lidským pohybem souvisí. Program je vhodný pro děti od 7 do 12 let.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout