Adventní tvoření v Plzni

Advent je časem příprav, uklízení, zdobení, pečení a také vyrábění vánočních přání anebo ozdob. V Plzni můžete v předvánočním čase s dětmi navštívit několik tvořivých dílen, kde se zabaví jak děti, tak i rodiče.


Mikulášská dílna v Západočeské galerii

Západočeská galerie pro vás ve výstavní síni „13“ a galerijním sklípku přichystala tvůrčí dílnu s vazbou na probíhající výstavu Linky komiksu. Navštívit jí můžete 6. prosince od 16 do 18 hodin. Těšit se můžete i na mikulášskou nadílku.

 

Mikulášská dílna v Muzeu loutek

Tematické, jednoduché loutky si vyrobíte v Loutkařské dílně profesora Skupy na náměstí Republiky. V Muzeu loutek se vás budou těšit 6. prosince od 13 do 18 hodin. S výrobou vám pomohou zkušené lektorky a bude na vás, zda si domů nakonec odnesete loutku kreativní, mikulášskou anebo vyrobenou z liché ponožky, kterou si přinesete z domova. Výroba loutky stojí 20 korun.

 

Workshopy v Techmanii

I Techmanie pro vás připravila speciální vánoční workshopy. 10. prosince se bude vyrábět mechanický sněhulák, vstupenky zakoupíte zde. 11. prosince si vyrobíte vánoční ozdobu pomocí chemických procesů. 3. a 17. prosince se bude tvořit z recyklovaných materiálů a 4. a 18. prosince bude o svíčkách, dozvíte se něco o tání vosku i o tom, kde se vlastně takový včelí vosk bere.

 

Adventní dílny „s vůní první republiky“ v Semlerově rezidenci

Do návštěvnického centra nově otevřené Semlerovy rezidence se vydejte 12. prosince od 16 do 18 hodin. Vrátíte se tu v čase o sto let zpět a vyrobíte si vánoční ozdoby a přání stylem, jak je tehdy děti vyráběly.

 

Zimní tvořivá dílna v Muzeu loutek

Do Loutkařské dílny profesora Skupy v Muzeu loutek se vydejte i 13. prosince od 13 do 18 hodin. Tvořit se tu budou papírové loutky, s jejichž výrobou vám pomohou lektorky. Tvořit můžete dle již vytvořených vzorů, nebo své vlastní fantazie. Cena za výrobu je 20 korun.

 

Adventní dílny 2022

V prostorách Muzea církevního umění ve Františkánské ulici si na své přijdou všichni zájemci o rukodělné techniky ve dnech 14. – 15. prosince od 9:00 do 17:00 (11:00 - 12:30 polední přestávka). Vyzkoušíte si tu výrobu máčených svíček, tvorbu ozdob z ovčí vlny a přírodních materiálů, výšivku rybí šupinou, techniku linorytu a jiné zajímavé techniky. Za 40 Kč na osobu (60 Kč rodinné vstupné) získáte hodinu času na tvoření.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout