7 tipů na vánoční dárky z Plzně pro děti

Vánoce se kvapem blíží a s nimi už určitě vzrůstá i nervozita, co dostanou vaše děti pod stromeček. Některé se již chystají psát Ježíškovi dopis, aby ho poprosily o dárky, které si velmi přejí. Větší děti ale můžete překvapit některým z originálních dárků z Plzně. Máme pro vás sedm tipů, kde v Plzni pořídit neotřelé vánoční dárky, ze kterých se vašim ratolestem pod stromečkem rozzáří oči nadšením.

Dárky Hurvínek a Spejbl

1. Loutky Spejbla a Hurvínka

Všemi generacemi oblíbení Spejbl s Hurvínkem se v Plzni narodili. Z Plzně si je můžete v podobě dřevěných loutek také odvézt a doma si s dětmi zahrát zábavnou pohádku. K dostání jsou v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky vedle radnice. Otevřeno je tu každý den od 9 do 18 hodin až do 23. prosince.

2. Výlet v Plzni pro celou rodinu

Nejen děti, ale celou rodinu můžete obdarovat výletem do vědeckého parku Techmania. Kdykoliv během roku si tu můžete užít celodenní zábavu, součástí je také vstup do 3D Planetária. Na eshopu Techmanie se poukázky dají koupit online a jsou platné na celý rok.

  • Náš tip: Milovníky zvířat a rostlin určitě potěší permanentka do plzeňské ZOO, která má po celý rok za každého počasí otevřeno. Ideální třeba na procházky s kočárkem!


FOTO: Vigvam Design

3. Obchod Vigvam Design

Nedávno v Plzni otevřel obchod Vigvam Design, kde kromě oblíbených teepee domečků pro děti seženete také krásné dřevěné hračky a doplňky do dětských pokojíčků. Hračky a další zboží můžete koupit přímo v obchůdku v Rooseveltově ulici 20 každý všední den od 8 do 17 hodin.

Velbloud Bartoloměj Visit Plzeň

4. Plyšový velbloud Bartoloměj

V Turistickém informačním centru pořídíte roztomilého maskota Plzně, plyšového velblouda Bartoloměje. V infocentru kromě velblouda a dřevěných loutek seženete také pastelky, omalovánky a pexeso s plzeňskými motivy a další drobnosti. Otevřeno je tu každý den od 9 do 18 hodin až do 23. prosince. 

Dětské body Made in Plzeň

5. Měkké dárky? Tyhle vás budou bavit

Měkké dárky už dávno nepatří k vánočním outsiderům, v posledních letech naopak náleží k těm nejoblíbenějším. V naší kolekci triček S duší Plzně najdete bodýčko Made in Plzeň s motivem andělíčka, pro větší děti pak tričko s andělíčkem v různých barvách. Oblečení máme v různých velikostech a pořídíte je v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky. Otevřeno je tu každý den od 9 do 18 hodin až do 23. prosince.

FC Viktoria Plzeň suvenýry
FOTO: Eshop FC Viktoria

6. Pro sportovní a hokejové fanoušky

Pro fanoušky Viktorky Plzeň si online v eshopu můžete navrhnout plzeňský dres s vlastním jménem a číslem. Vybírat můžete také ze speciální dětské fotbalové kolekce různá trička, šály, mikiny a čepice. Pestrou nabídku fanouškovských předmětů nabízí také fanshop indiánů HC ŠKODA Plzeň. Pořídíte tu plyšového maskota a pro malé budoucí fanoušky dokonce dudlíky, bryndáky a dupačky!

Dřevěné hračky Aňaňu Plzeň
FOTO: Dřevěné hračky Aňaňu

7. Dřevěné hračky Aňaňu

Vaše nejmenší ratolesti potěšíte originálními ručně vyráběnými hračkami z Plzně. Dřevěná zvířátka pořídíte na eshopu Aňaňu. Kromě klasických zvířátek můžete vybírat i labutě, píďalku, králíka, mravenečníka nebo buvola.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout