6 tipů, kde v Plzni oslavit den dětí

Den dětí v Plzni

Den dětí je za rohem a my pro vás máme pár nápadů a tipů, kam s dětmi zajít oslavit jejich den. Letos vychází tenhle slavný den na pondělí 1. června. A protože víme, že nejlepším dárkem pro děti jsou dobroty nebo zážitky, máme inspiraci na víkendové aktivity, kterými děti zaručeně potěšíte!

  • Na den dětí do muzea dvoutaktů

Od neděle 31. května můžete opět každou sudou neděli a každé úterý a čtvrtek zajít do Muzea dvoutaktů v Lobzích. Na neděli se tu chystá speciální výstava Trabantem za polární kruh, kde si prohlédnete i několik vozidel plzeňského Trabantklubu. Pro každého malého návštěvníka tu bude připraveno malé překvapení. U vstupu do muzea se můžete občerstvit v nové oblíbené kavárně a cukrárně Dvě buchty.

  • Otevřeno už má ZOO…

Po delší době už se podíváte do venkovních i vnitřních pavilonů ZOO v Plzni. Přijďte s dětmi po zimě zkontrolovat, jaká nová mláďátka tu přibyla. Navštívit můžete i přilehlý DinoPark.

  • …a brzy i Techmanie!

Techmanii a 3D planetárium jako dáreček na den dětí budete sice muset odložit o den později, protože otevírá až 2. června, po takové době to ale určitě bude stát za to. Provoz je speciálně upraven, tak aby byla vaše návštěva co nejbezpečnější. Vstupenky si tak musíte zakoupit online na konkrétní čas.

  • Do depa na zážitkovou fotbalovou výstavu

Do DEPO2015 se s dětmi můžete vydat na prodlouženou výstavu GÓÓÓL, kde se každý milovník fotbalu vyřádí na deseti fotbalových stanovištích. V prostorách bývalého depa si můžete v kavárně DEPO2015 dopřát výbornou kávu, dort, ale i obědové menu. Dětský koutek se skluzavkou a velkým vnitřním prostorem ocení zejména maminky malých dětí, stejně tak i skvělé posezení na venkovním nádvoří s pískovištěm.

  • Na zmrzku do Kolombíny

Tak schválně, ochutnali jste někdy zmrzlinu s příchutí máku, sedmikrásky, okurky nebo skořicových sušenek? Jestli ne, odměňte děti po vysvědčení ve zmrzlinářství Kolombína v Rooseveltově ulici. Kromě netradičních příchutí zmrzlin, tu najdete i ty klasické ovocné a smetanové, veganské i bezlepkové.

  • V sobotu na dětský cyklo den

Na tuto sobotu se ve Škoda Sport Parku v Doudlevcích chystá dětský cyklo den. Oslavte tu den dětí v pohybu, čeká vás zajímavý program pro dětské bikery i jejich rodiče. Děti se tu naučí i základy první pomoci nebo jak správně pečovat o svoje kolo.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout