6 tipů, kde v Plzni odměnit děti za vysvědčení

Školní rok se neúprosně blíží ke svému konci a vy určitě přemýšlíte, jak své ratolesti odměníte za jejich celoroční snažení. A protože je třeba vysvědčení náležitě oslavit, dáme vám hned několik skvělých tipů, kde si s dětmi užít celý nadcházející víkend.

1. Zmrzlinářství Kolombína

Tak schválně, ochutnali jste někdy zmrzlinu s příchutí máku, sedmikrásky, okurky, bazalky nebo skořicových sušenek? Jestli ne, odměňte děti po vysvědčení ve zmrzlinářství Kolombína v Rooseveltově ulici. Kromě netradičních příchutí zmrzlin, tu najdete i ty klasické ovocné a smetanové.

2. Do bazénu

Tobogán dlouhý 86 metrů, divoká řeka Orinoko, dětský koutek Karibik s vodními atrakcemi pro nejmenší, ale také relaxační bazény a vířivky a samozřejmě příležitost si pořádně zaplavat. To vše nabízí slovanský bazén po celé prázdniny!

3. Nová únikovka v DEPO2015

Představte si, že jdete lesem a narazíte na opravdickou chaloupku z perníku. Půjdete dovnitř? Samozřejmě jste zvědaví, tak alespoň nakouknout. Ale ejhle, dveře se zabouchnou a co teď? Vyzkoušejte s dětmi novou únikovou hru Zdrhni bábě!, která vznikla v DEPO2015. Vydat se můžete také na interaktivní světelnou expozici Tajuplný les, která je součástí vstupenky na únikovku.

4. Otevřeno už má Techmania Science Centre

S dětmi se opět můžete vyřádit v Techmanii. Najdete ji v bývalých továrních halách plzeňské škodovky. V tematických expozicích zjistíte, čím vším inženýři vylepšují náš život nebo co se skrývá pod vodní hladinou. Řadu pokusů si můžete sami vyzkoušet. V expozici Malá věda si na své přijdou i menší děti. Kapacita areálu je 500 osob a vstupenky je kvůli omezené kapacitě lepší pořídit v předprodeji.

5. Staňte se loutkohercem v Muzeu loutek

Muzeum loutek představuje svět loutek, maňásků a marionet z nejrůznějších úhlů. K vidění jsou nejen stovky loutek. Expozice obsahuje i zajímavé informace o historii plzeňských loutkových divadel. A že je pořádně bohatá. Vždyť právě v Plzni se narodily oblíbené postavičky Spejbl a Hurvínek. V muzeu si můžete zkusit profesi loutkoherce. Zjistíte, že to vůbec není tak jednoduché, jak se zdá. A pokud by se vám loutkové divadlo tak zalíbilo, není problém, si v divadle malé divadélko zapůjčit domů.

6. Speciální prohlídky historického podzemí

Nově můžete v Plzeňském historickém podzemí vyzkoušet s dětmi zážitkovou trasu rozšířenou o sklepní labyrint, kam se vydáte zcela potmě. Není se však čeho bát, baterka do ruky a helma na hlavě vás nenechají na holičkách! Prohlídky se konají od pondělí 28. do středy 30. června a začínají v 16:30, 17:30 a 18:30.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout