Zoologická zahrada hlásí novinky i v zimní sezoně

Ani v zimní sezoně plzeňská zoologická zahrada nespí. Až do konce března ji můžete navštívit sice ve zkrácené zimní otevírací době (každý den od 9 do 17 hodin), za to se slevou na vstupném (pro dospělé 100 korun, zlevněné 70 korun). I v období, kdy se medvědi ukládají k zimnímu spánku a ani řadu dalších druhů z logických důvodů ve venkovních výbězích neuvidíte, určitě bude na co koukat. Jako bonus pro zimní návštěvníky má plzeňská zoo i několik novinek.

Dvouměsíční lvíček Baqir

Ještě před koncem roku dostal jméno Baqir dvouměsíční lvíček. To, že bude v následujícím roce patřit k největším hvězdám plzeňské zoo, předurčuje už jeho jméno, které v arabštině znamená slavný. Prozatím je lví pavilon pro návštěvníky uzavřený. Malý lvíček tráví veškerý čas se svou maminkou. V průběhu ledna by měla být lví tlupa opět pohromadě. Až si na sebe všichni zvyknou, otevře se lví výběh veřejnosti.

Výstava Poklady ostrovů

Pohled do fascinujícího světa drobných klenotů několika tropických ostrovů a souostroví nabízí nová výstava v pavilonu nosorožců.  K vidění zde jsou mimo jiné madagaskarské ještěrky felsumy. Dále pak různé druhy gekonů, leguánců, žab a ryb z Nové Kaledonie i některých ostrovů v Karibiku. Na celoroční výstavě uvidíte kolem 50 různých druhů, z nichž většina patří k endemitům. To znamená, že se vyskytují pouze na omezeném území. Jinde na světě je nenajdete.

Novým přírůstkem plzeňské zoologické zahrady je lvíče Baqir.

Foto: ZOO Plzeň

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout