Výstava v DEPO2015 učí děti hospodařit s penězi

Peníze nás provází celý život a tak je dobré vědět, jak s nimi zacházet. Není od věci, začít s tím už od mala. Právě tento cíl má nová výstava "Jak se točí peníze" určená dětem. V DEPO2015 je pro návštěvníky od 7 let připraven jedinečný edukativní program, který je světem financí provede. A rozhodně se nemusí bát, bude to hlavně zábava.

Co na výstavě zažijete?

Díky interaktivní expozici, která simuluje hernu, dokáží děti svět peněz pochopit, získat znalosti a dovednosti, které poté využijí přímo v jejich reálném životě. Dostanou svoji osobní platební kartu s virtuálními penězi a budou se učit, jak s nimi zacházet v různých situacích. Plněním úkolů a odpovídáním na otázky mohou další peníze vydělávat, dále je měnit, investovat i darovat na prospěšnou věc. Poznají i řadu institucí, mimo jiné centrální banku, ve které si mohou bankovku sami vyrobit.

Dětský koutek

Z expozice mohou děti přejít rovnou do dětského světa, ve kterém si mohou zahrát na pašeráky a mafiány. Nebudou tu chybět předměty z finančního světa, děti se vyřádí na prolézačkách z plastových popelnic a do písku mohou namalovat cokoliv dle své fantazie.

Otevírací doba

  • Expozici můžete v autobusové hale DEPO2015 navštívit až do 18. dubna 2018, a to od pondělí do pátku od 13 do 19 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin. K výstavě je připraven také speciální program pro školy.
  • Dětský koutek můžete zdarma navštívit od pondělí do pátku od 9 do 19 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin.

DEPO2015 připravilo pro malé návštěvníky jedinečný edukativně-zábavný program, který je provede světem financí a dětský koutek plný her.

 

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout