Šest tipů na odměnu za vysvědčení aneb Jak v Plzni oslavit konec školního roku

 Kam v Plzni vyrazit s dětmi za odměnu za vysvědčení

Šest, pět, čtyři, tři, dva, jedna! Také už s dětmi odpočítáváte dny do začátku prázdnin? Letošní školní rok končí v pátek 29. června a vysvědčení je třeba náležitě oslavit. Kam v Plzni s dětmi za odměnu za celoroční snažení vyrazit?

Máme pro vás 6 zaručených tipů, se kterými nešlápnete vedle!

  •  Techmania Science Center

Jak je možné, že vám něco jde dobře a něco hůře? Nezoufejte, každý má totiž vrozený talent na něco jiného. Na osmi stanovištích v nové expozici v Techmanii můžete pomocí experimentů a logických úloh zaměřených na prozkoumání těla a mozku zjistit, v čem jste nejlepší. Úkoly v jednotlivých stanovištích jsou rozděleny podle věku návštěvníků, a proto si při jejich plnění užijí zábavu jak děti, tak i dospělí. Nezoufejte, jestli nestihne projít i další expozice a navštívit 3D planetárium - Science Center nabízí také celoroční permanentku na neomezený počet vstupů. Velkou výhodou jen, že v Techmanii můžete strávit několik hodin za jakéhokoliv počasí.

  • Komentované prohlídky Báje a pověsti plzeňské

Mladší školáky zaujme procházka Plzní s alchymistou ze dvora Rudolfa II. nebo divoženkou Jíkalkou, během níž se mimo jiné dozví, kde se ve městě ukrývá poklad. Řeč bude i o tom, jestli náhodou nepostavili plzeňskou katedrálu za líného stavitele čerti, i o tom, zda to vážně byli místní, kdo ukradl husitům velblouda z plzeňského znaku. Seznámí se se známými i neznámými plzeňskými příběhy a pověstmi, o kterých se s největší pravděpodobností ve školách neučí. Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru anebo online. Vydat se na prohlídku můžete hned 30. června od 18 nebo 19:30 hodin.

  • Tvořivé dílny pro rodiny s dětmi v Galerii města Plzně

Nejen dospělí mají rádi umění. To dobře ví Galerie města Plzně a zve malé návštěvníky na dílny, které tematicky navazují na aktuální výstavu (Pavel Štýbr: Světlo na příděl, Mladí a svěží, Na dosah 3). Pod vedením zkušených lektorek si mohou malí návštěvníci zkusit vytvořit umělecké dílo. Rodiče se mohou přidat, prohlédnout si výstavu nebo si dát kávu. Tvořivé dílny se konají od 13:00 do 18:00 hodin, a to každou první neděli v měsíci.

  • Výstava Kořeny v Západočeském muzeu

Na výpravu do podzemí se můžete díky expozici Kořeny vydat až do 16. září. Čekají na vás 30násobně zvětšené modely kořenů, hmyzu, chvostoskoků a dalších obyvatel podzemní kořenové říše. V hlavní budově muzea ve výstavním sálu 1 můžete mimo jiné nahlédnout do pravé krtčí nory s žížalami, která měří přes 20 metrů. Pro děti je připravena pohádka O Veliké řepě, rodiče a prarodiče se mezitím zabaví v dámském a pánském koutku. Otevřeno je každý den kromě pondělí.

  • Vláčkem do plzeňské zoo

Návštěva zoologické zahrady je dobrý nápad v kterékoli roční době, o prázdninách ji navíc může oživit jízda vláčkem. Denně můžete vyjet z náměstí Republiky, odtud vláček pokračuje do Rooseveltovy ulice přes Rooseveltův most a Lochotínskou ulici až k zoo a stejnou cestou zpět. Podrobné informace a jízdní řád vláčku naleznete na webových stránkách plzeňské zoologické zahrady. Pokud do zoo vyrazíte 30. června, můžete se těšit na program věnovaný loučení s letošním školním rokem Adie školo, hurá na prázdniny.

  • Skákání na trampolínách v nové Jumpareně

Máte rádi trampolíny? Potom musíte vyzkoušet novou outdoorovou sestavu obřích trampolín! Nové sportoviště láká hlavně děti, ale vybít se po náročném dni přichází i dospělí. Za příznivého počasí tam můžete vyrazit každý den. Více informací naleznete v našem článku.

Tradiční lákadla

V DinoParku na vás čeká desítka obrovských ještěrů. Minout tu nesmíte ani paleontologické hřiště pro děti, 3D kino a další atrakce. Do Muzea loutek se vydejte za Spejblem a Hurvínkem, známými loutkami, které se v Plzni narodily. Líbit se vám bude i v Muzeu strašidel, Plzeňském historickém podzemí nebo v Air Parku ve Zruči – v malém soukromém technickém muzeu kousek od Plzně. Nezapomeňte se vydat ani na Plzeňskou věž, ze které je krásný výhled do celého kraje.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout