Plzeňskou Sportmanii si užijí děti i dospělí

Děti si na plzeňské Sportmanii vyzkouší řadu sportů .

Park za obchodním centrem Plaza nedaleko centra Plzně se na devět srpnových dní promění ve velké sportoviště, od 18. do 26. srpna tam můžete spolu s dětmi vyrazit na již třetí ročník Sportmanie Plzeň. Zasportovat si zdarma půjde od 13 do 19 hodin ve všední dny a od 10 do 19 hodin o víkendech. Kromě zahajovacího ceremoniálu a sportovních stanovišť se můžete těšit i na doprovodný program. Stejně jako v předchozích letech nabídnou dětem a mládeži plzeňské sportovní kluby příležitost vyzkoušet si na šedesát různých druhů sportů a setkat se s profesionálními sportovci. Dospělý doprovod ocení poučné přednášky a besedy o sportu i zdravém životním stylu.

Slavnostní zahájení

Akce vypukne v neděli 18. srpna na náměstí Republiky, odkud po představení sletových písní Plzeňské župy (v 16 hodin) vyrazí v 16:25 slavnostní průvod putující do areálu za Plazou. Od 17 hodin se můžete stát svědky unikátní adrenalinové jumpingové show, při níž vystoupí 150 sportovců na trampolínkách. Od 17:30 bude následovat módní přehlídka prvorepublikové módy, která by ráda zaujala především prarodiče doprovázející svá vnoučata.

Sportoviště a doprovodný program

Smysluplně strávit prázdninové dny může přijít úplně každý. Pro návštěvníky bude kromě možnosti navštívit na 60 sportovišť zdarma k dispozici Jump Arena, Fit zóna, autodráha a horolezecká stěna. Široká veřejnost se pod vedením zkušených trenérů může zúčastnit ranní rozcvičky od 7 hodin nebo si od 18 hodin přijít zaběhat. Pořádat se budou i turnaje ve florbalu a basketbalu. Většina atrakcí je určena pro děti od 3 let, účast mladších dětí závisí na rozhodnutí dospělého doprovodu. Pro nejmladší návštěvníky organizátoři navíc připravují každodenní běžecké akce se startem v 16 hodin, malování na obličej a pobyt v dětském koutku pod dohledem zkušených chův. V rámci doprovodného programu  se můžete těšit například na show Na Stojáka, koncert plzeňské kapely Queen tribute band nebo návštěvu Olgy Šípkové.

Soutěž pro děti

Sportovní stanoviště se budou obměňovat ve třech cyklech, a to každé tři dny. Děti do 15 let mohou sbírat razítka za návštěvu jednotlivých sportovišť a soutěžit tak o bronzovou, stříbrnou i zlatou medaili. Poslední zmíněný cenný kov si odnesou ti účastníci, kteří projdou ve všech cyklech alespoň deseti stanovišti, celkem tedy Sportmanii alespoň navštíví třikrát a vyzkouší si 30 sportů. Bronzová medaile čeká na sběratele 10 razítek získaných v rámci jednoho zavítání do areálu. Stříbrné ocenění si vyslouží sportovci, kteří přijdou na dva cykly Sportmanie a v každém z nich se zúčastní aktivit na 10 stanovištích.

Rodinný běh

V sobotu 25. 8. čeká na všechny zájemce rodinný běh s možností výběru délky trasy (2,5, 5 nebo 7, 5 km). Nejkratší trasa je určena především pro rodiče s kočárky, děti na odrážedlech nebo malé běžce. Užijete si na originální závod, neboť nejdůležitějším měřítkem úspěchu nebude čas strávený na trati, ale schopnost splnit po cestě čtyři netradiční úkoly. Závod odstartuje v Plaze a sportovci proběhnou okolo Kalikovského mlýna do Kilometovky směrem k ZOO.

Důležité informace

  • Termín konání: 18. – 26. 8. 2018
  • Otevírací doba: 13 – 19 (všední dny), 10 – 19 (víkendy)
  • Lokalita: Amfiteátr a park za OC Plaza
  • Vstupné: zdarma

Podrobné informace a program naleznete na webových stránkách akce.

Sportmanii v Plzni si užijí děti i dospělí.

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout