Muzeum loutek otevřelo první půjčovnu loutkových divadélek na světě

Málokde uvidíte na jednom místě tolik loutek, marionet a loutkových divadélek jako v Muzeu loutek v Plzni. Jak je to možné? Kromě slavné dvojice Spejbla a Hurvínka pocházejí z Plzně slavní loutkáři jako Josef Skupa a Jiří Trnka. Tradice plzeňského loutkového divadla však sahá mnohem dál. Pokud se sem vydáte s dětmi, nečekejte jenom exponáty naaranžované v nablýskaných vitrínách.  V plzeňském muzeu se můžete zúčastnit krátkého divadelního představení nebo si přímo v expozici sami zkusit zahrát divadlo. Tím to ovšem nekončí. Protože v muzeu moc dobře vědí, jak rády si děti hrají, rozhodli se tu zřídit první půjčovnu loutkových divadélek na světě.

Jak divadlo vypadá?

Rodinné divadlo je zabaleno do transportní bedničky, kterou si pohodlně odnesete, kam budete chtít. Na přední straně se nachází jeviště, na zadní depozitář s loutkami. V něm najdete patnáct pohádkových postav, se kterými si můžete sehrát nejoblíbenější české pohádky. Nechybí Jeníček s Mařenkou, Karkulka, Myslivec a Vlk, Kašpárek, Král i Čert a Čarodějnice. Divadlo má k dispozici čtyři různá pozadí, a kdyby to nestačilo, mohou si amatérští loutkoherci vyrobit vlastní. Pokud byste potřebovali inspiraci pro hraní, můžete využit několika krátkých scénářů.

Rezervace

Divadlo si můžete půjčit po předchozí rezervaci prostřednictvím e-mailu muzeumloutek@zcm.cz nebo na telefonu 378 370 801 během otevírací doby muzea. Půjčovné na jeden den je 150 korun, předem je třeba složit vratnou kauci ve výši 2 000 korun.

  • Muzeum má otevřeno každý den mimo pondělí od 10 do 18 hodin.

Muzeum loutek v Plzni zřídilo první půjčovnu loutkových divadélek na světě.

Foto: Muzeum loutek

Sdílet

facebooktwittergoogle+

Vytisknout